DUVAR VE TAVAN

Duvar ve tavan için düşünülen ses yalıtım uygulamaları genellikle hava doğuşlu seslere, yani müzik, konuşma veya televizyon kaynaklı ve hava yoluyla yayılan seslere yönelik yapılmaktadır. Bu bölümde yer alan ürün yelpazemizin tamamı, hava doğuşlu seslerin yalıtımında modüler olarak kullanılabilecek kalemlerden oluşmaktadır.

PhoneStar TRI Ses Yalıtım Plakası (18 kg/m2)

PhoneStar TRI sadece 15 mm kalınlığında olan ve uygulama kolaylığı ile birlikte yüksek performans sağlayan üstün özellikli ses yalıtım plakasıdır. Sadece 15 mm kalınlığındaki bir PhoneStar ses yalıtım plakasının ses yalıtım performansı, 260 mm kalınlığındaki bir gazbeton tuğlaya eşdeğerdir.

 

 

Detaylar

 

PYS Soundwall Elastomerik Levha 10 mm (8 kg/m2)

PYS Soundwall Elastomerik Levha, bölme duvar sistemleri için geliştirilmiş ürünlerimizden bir tanesidir. Çift duvar sistemlerinde, örülen ilk duvarın üzerine sabitlenen levhalarımız, ekonomik ve uygulaması kolay çözümlerimizin başında gelmektedir. Ortalama 8 kg/m² ağırlığı sayesinde performansı emsal ürünlerle kıyaslandığında çok yüksektir.
PYS Soundwall Elastomerik Levha, adından da anlaşılacağı üzere kauçuk granül ve liflerden meydana getirildiğinden, zaman içerisinde deforme olarak performans düşüklüğü yaşaması mümkün değildir.
Detaylar

PYS Soundwall Elastomerik Levha 15 mm (11,25 kg/m2)

PYS Soundwall Elastomerik Levha, bölme duvar sistemleri için geliştirilmiş ürünlerimizden bir tanesidir. Çift duvar sistemlerinde, örülen ilk duvarın üzerine sabitlenen levhalarımız, ekonomik ve uygulaması kolay çözümlerimizin başında gelmektedir. Ortalama 11,25 kg/m² ağırlığı sayesinde performansı emsal ürünlerle kıyaslandığında çok yüksektir. PYS Soundwall Elastomerik Levha, adından da anlaşılacağı üzere kauçuk granül ve liflerden meydana getirildiğinden, zaman içerisinde deforme olarak performans düşüklüğü yaşaması mümkün değildir.
Detaylar

PYS Ağır Bariyer 2,4 mm (3,6 kg/m2)

PYS Ağır Barriyer, elastik polimerlerden üretilmiş, iki alçıpan arasında, ister bölme duvarlarda, isterse tavan uygulamalarında hava doğuşlu seslerin yalıtımı için kullanılmaktadır. Alan kaybetmeden ses geçişinin önlenebilmesi için kütle oluşturan PYS bariyerlerimizin 3,6 kg/m2, 5,0 kg/m2 ve 10 kg/m2 olmak üzere üç farklı tipi mevcuttur.
Bariyerlerimizin arkasında yer alan çift taraflı yapışkan, uygulama esnasında büyük kolaylık sağlayarak uygulamada zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Detaylar

PYS Ağır Bariyer 3,3 mm (5,0 kg/m2)

PYS Ağır Barriyer, elastik polimerlerden üretilmiş, iki alçıpan arasında, ister bölme duvarlarda, isterse tavan uygulamalarında hava doğuşlu seslerin yalıtımı için kullanılmaktadır. Alan kaybetmeden ses geçişinin önlenebilmesi için kütle oluşturan PYS bariyerlerimizin 3,6 kg/m2, 5,0 kg/m2 ve 10 kg/m2 olmak üzere üç farklı tipi mevcuttur.Bariyerlerimizin arkasında yer alan çift taraflı yapışkan, uygulama esnasında büyük kolaylık sağlayarak uygulamada zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Detaylar

PYS Ağır Bariyer LA 10 (10 kg/m2)

PYS Ağır bariyer LA10, Acustica Integral firması tarafından geliştirilmiş olan bitüm esaslı bir ağır bariyerdir. Diğer ağır bariyerlerden farklı olarak sadece 5 mm kalınlığında, 10kg/m2 ağırlığa ulaşarak çok yüksek bir performans elde edilebilmektedir. Arka yüzeyinin çift taraflı yapışkanla lamine edilmiş olması sayesinde, uygulaması da son derece hızlı ve kolay yapılabilmektedir.

 

 

Detaylar